Cinsel Organlara Uygulanan Piercing'in Tarihçesi

İSTANBUL KADIKÖY DÖVME - TATTOO - PIERCING

Wildcat piercingleri hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Günümüzde cinsel organlara (kadın cinsel organına, erkekte penis ucuna ya da sünnet derisine) yapılan piercing uygulamaları genellikle marjinal kesimler tarafından yapılmakta ve cinsel anlamlar taşımasına karşın eskiden farklı amaçlarla da yapıldığı oluyordu. Örneğin İngiltere kralicesi Victoria’nın eşi Prens Albert, daha sonra kendi adıyla anılacak olan bir piercing şeklinin mucidi olmuştur. 1825 yılında evlenmeden önce penisinin ucuna yaptırdığı pierciing’in amacı çok farklıydı. O yıllarda erkeklerin giydikleri kıyafetler çok dardı ve erkek cinsel organının dikkat çekmemesi için kıyafet giyilirken sağa ya da sola çekilmesi gerekiyordu. Prens Albert, penis ucuna bir halka taktırarak, bu halkayı da pantolonunun içindeki bir kancaya asarak bu sorunu halletmiş oldu. (Böylece penis sağ ya da solda sabitlenmiş oluyordu.) Bu yüzden bu tip piercing moda olduktan sonra, o yıllarda terziler pantolon yaptıracak müşterilerine, pantolon için konacak kancayı sağa mı yoksa sola mı istediklerini sorarlardı. Penisi bir yere asmak için takılan bu halkanın adı daha sonra Prens Albert piercing’i olarak kaldı.

Cinsel organlara takılan piercingler’e daha sonraları bazı özel isimlerde verilmiştir. Örneğin sünnet dersine takılanlara infibulasyon, penis ucuna dikine takılan çubuğa apadravya, yatay takılan çubuğa palang ve scrotum piercing’ine de hafada denilmektedir.

Piercing İle İlgili Diğer Yazılar:

Burun Piercing'inin Tarihçesi için tıklayınız.

Dil Piercing'inin Tarihçesi için tıklayınız.

Kulak Piercing'inin Tarihçesi için tıklayınız.

Dudak Piercing'inin Tarihçesi için tıklayınız.

Septum Piercing'inin Tarihçesi için tıklayınız.

Göbek Piercing'inin Tarihçesi için tıklayınız.

Meme Ucu Piercing'inin Tarihçesi için tıklayınız.

Cinsel Organlara Uygulanan Piercing'inin Tarihçesi için tıklayınız.

Wildcat piercingleri hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Çalışma Saatleri: Pazar hariç her gün - 10:30 - 20:00 , Pazar : 12:00 - 18:30 Dövme için lütfen telefonla randevu alınız - Gsm : 0545 372 36 45 - Tel-Faks : 0216 347 59 53